Montaż domofonów – Gdańsk, Starogard

montaż domofonów

Oferujemy montaż domofonów w budynkach o różnym przeznaczeniu. Domofon to idealne rozwiązanie nie tylko w domach jednorodzinnych, blokach czy mieszkaniach. Świetnie sprawdzą się także w kompleksach firmowych, magazynach i halach produkcyjnych. Warto rozważyć montaż domofonu również pod kątem innych posiadanych już zabezpieczeń, takich jak monitoring. Zewnętrzne kamery można wykorzystać w wideomofonach, co pozwala na większe pole widzenia oraz efektywne rozbudowanie posiadanych już zabezpieczeń.

Jaki rodzaj domofonu będzie najlepszy?

W wielu sytuacjach najprostsze domofony analogowe zdadzą egzamin. Prosta konstrukcja jest mało awaryjna i wymaga minimalnej konserwacji. Warto także zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne rozwiązania, które ma do zaoferowania współczesny rynek.

 

  • Domofon analogowy to najprostsza wersja urządzenia, którą można często spotkać w blokach. Kaseta bramowa posiada głośnik, mikron i przyciski przypisane do poszczególnych mieszkań.
  • Domofon cyfrowy działa na podobnej zasadzie co model analogowy. Posiada natomiast cyfrowy wyświetlacz oraz klawiaturę, które bardzo ułatwiają zarówno montaż domofonu, jak i jego obsługę nawet przy dużej ilości lokali.
  • Widedomofony są domofonami wyposażonymi dodatkowo w kamerę, co pozwala na łatwą identyfikację gości i wygodne udzielanie wstępu na teren posesji. Istnieje wiele kombinacji w jakiej można zamontować wideodomofon, a także rozbudować system zabezpieczeń o kolejne urządzenia.

Dodatkowe funkcje domofonów na które warto zwrócić uwagę

Niektóre domofony posiadają zamek szyfrowy lub specjalny elektrozaczep, który umożliwia wygodne otwarcie bramy lub drzwi za pomocą karty, pilota lub pastylki. Montaż domofonu z możliwością nawiązania łączności wewnętrznej (intercom), przyda się szczególnie w dużych firmach. Nowoczesne wideodomofony umożliwiają zapis odbieranego obrazu, a także łączność z system alarmów co pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa.