Sieci Strukturalne

 

Nasza firma oferuje instalację sieci LAN. Określenie LAN (skrót od local area network) oznacza lokalną sieć komputerową, która łączy komputery stacjonarne i laptopy oraz inne urządzenia biurowe tj. drukarki, skanery czy plotery znajdujące się w jednym budynku, zapewnia im dostęp do Internetu oraz wymianę plików pomiędzy nimi.

Należy jednak mieć świadomość, że tylko prawidłowe wykonanie i podłączenie sieci LAN zapewnia szybkie, sprawne i proste wymienianie plików oraz informacji pomiędzy urządzeniami. Stabilność sieci ma szczególnie duże znaczenie w przedsiębiorstwach, w których czas jak wiadomo jest na wagę złota. Sieć LAN pozwala uniknąć niedogodności związanych z korzystaniem z pamięci przenośnych, które nie dość, że są zawodne, to dodatkowo mogą przenosić groźne wirusy. Tym samym sieci strukturalne usprawniają pracę firm i sprawiają, że staje się ona bardziej wydajna i efektywna.

 

Okablowanie strukturalne sieci

Sprawnie funkcjonująca sieć składa się z wielu elementów składowych, które łączą się w jeden, sprawnie działający system. Żeby wszystko to stało się możliwe, należy wykorzystać przede wszystkim:

 

  • gniazda RJ-45 – łącza one urządzenia końcowe z siecią,
  • okablowanie poziome – łączy ono punkt rozdzielczy z gniazdami RJ-45,
  • okablowanie pionowe – różnego rodzaju przewody – kable miedziane lub światłowody, które łączą poszczególne piętra w budynkach,
  • połączenia systemowe i międzybudynkowe – pierwsze z nich łączą system okablowania z systemem komputerowym, a drugie pozwala na połączenie sieci mieszczących się w osobnych budynkach,
  • punkty rozdzielcze – to najważniejsze, centralne punkty sieci zbudowanej na podstawie topologii gwiazdy.

Wykonanie i wdrożenie sieci strukturalnej powinno przebiegać zgodnie z przyjętymi normami. Mówią one między innymi o tym, że w każdym pomieszczeniu firmowym powinny zostać wydzielone osobne gniazda RJ-45, dzięki czemu możliwe stanie się swobodne przeniesienie stanowisk komputerowych. Co więcej, na każde dziesięć metrów kwadratowych powinny przypadać co najmniej dwa gniazda. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala na dowolne zarządzanie dostępną przestrzenią biurową.
 


Sieci strukturalne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

Firma “TELBIT”-Teleinformatyka wykonuje zaawansowane instalacje sieci LAN, które są realną odpowiedzią na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sieci strukturalne montujemy zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i również w nieruchomościach prywatnych.
 

Do naszych klientów należą jedne z największych sieci restauracji oraz marketów w Polsce. Co gwarantuje doświadczenie, rzetelność oraz terminowość instalowanych przez naszą firmę sieci.

 
Stawiamy na rozwiązania, które zapewniają sprawną wymianę informacji, wygodne dzielenie się zasobami i możliwość przetwarzania dużych ilości danych na niewielkiej przestrzeni.

Zastosowane metody każdorazowo dopasowujemy zarówno do wymogów bezpieczeństwa, liczby podłączanych stacji, długości łącza oraz szeregu innych ważnych zmiennych. Zanim przystąpimy do działania, omawiamy plany z klientami, dopasowując propozycje do ich indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Jeśli planujesz wykonanie nowoczesnej sieci LAN w swojej firmie lub domu zachęcamy do kontaktu celem omówienia szczegółów realizacji.